Vzajemni sklad predstavlja sredstva vlagateljev, ki jih v družbi za upravljanje (DZU) skrbno naložijo v različne vrednostne papirje:
iz različnih svetovnih regij in gospodarskih panog.
V pravilih upravljanja vzajemnega sklada je opredeljena naložbena politika sklada, ki določa kateri vrednostni papirji in v kakšnih deležih lahko sestavljajo portfelj sklada.
Sredstva v vzajemni sklad vlagate tako, da kupujete enote premoženja sklada. Vrednost enote premoženja (VEP) se dnevno spreminja.
Kako začnete z investiranjem v vzajemne sklade?
V enoti LONa najprej podpišete pristopno izjavo in opravite prvo vplačilo. Naslednja vplačila lahko izvedete brez obiska poslovalnice, zgolj z nakazilom v vzajemni sklad na osnovi predhodno sklenjene pristopne izjave.
Pri vplačilu se odločate med:
Vplačilo izvedete z nakazilom izbranega zneska na transakcijski račun (TRR) sklada z ustrezno sklicno številko (referenca), ki jo dobite ob podpisu pristopne izjave.
Zakaj vlagati v vzajemne sklade
Za naložbo v vzajemne sklade potrebujete:
Kako lahko spremljate svoje naložbe?
Svoje naložbe lahko spremljate na spletni strani INFOND (klik) ali spletne aplikacije (mobilne aplikacije).
Kako si izplačate sredstva iz vzajemnega sklada?
Vlagatelj lahko kadarkoli zahteva izplačilo dela ali celotnih sredstev iz sklada. Vlogo lahko vlagatelj odda samostojno, prek spletne aplikacije ali v poslovalnici LONa. Sredstva so praviloma izplačana tretji delovni dan od podane zahteve (največ 7 dni).
Omejitev odgovornosti
Pri vlaganju v vzajemne sklade Hranilnica LON d.d. nastopa kot posrednik. Naložba v vzajemni sklad ni enaka bančnemu depozitu in ni vključena v sistem zajamčenih vlog. Pri nakupu enot premoženja vzajemnega sklada investitor prevzema tveganje, da bo ob njihovi prodaji dobil manj, kot je vanje investiral.