Čiščenje verjetno ni opravilo na katerega komaj čakamo. Ali pač ? Sploh v trenutnih razmerah, ko doma preživimo razmeroma veliko časa, poskrbimo za prijetne, sveže in čiste prostore. Razkrivamo vam štiri trike, kako se čiščenja bolj učinkovito lotite.
To pomeni, da se odločite česa ne potrebujete več. Verjetno vam bo težko, saj imajo nekatere stvari za vas posebno spominsko vrednost. Seveda vam ni treba zavreči vseh spominov, ampak naredite selekcijo. Stvari razporedite na tri dele (stvari, ki jih boste prodali; stvari, ki jih boste podarili in stvari, ki jih boste zavrgli). Sploh tehnične stvari, kolesa, pohištvo, igrače, skratka stvari, ki so še uporabne, z lahkoto lahko prodate na različnih prodajnih portalih. Seveda po znižani ceni. Še boljša stvar je, da stvari podarite nekomu, ki si tega ne more privoščiti. Oblačila na primer lahko oddate v zbirnih zabojnikih Humane ali povprašate znance, če poznajo koga, ki kaj potrebuje. Stvari, ki so nedelujoče ali neprimerne za uporabo, pa ne odvrzite kar v domač smetnjak, ampak jih peljite v zbirni center, kjer jih bodo razvrstili glede na material in ustrezno ponovno uporabili ali reciklirali.
Marie Kondo je gurujka urejenosti in pospravljanja. Pravi, da je pospravljanje prava umetnost. Kakšne so njene skrivnosti, ki jih lahko uporabite v svojem domu? Poglejte si video 10 nasvetov za efektivno pospravljanje Marie Condo. Na spodnjem posnetku najdete še osnove zlaganja oblačil. Po ogledu posnetka boste definitivno mojster zlaganja oblačil.
S partnerjem ali družino si razporedite hišna opravila. Tako boste "težek" del opravili hitreje ter potem imeli več časa za skupno druženje. Če živite sami, si na zvočnike dajte vašo najljubšo glasbo in med opravili še malo zaplešite. Trenutno so tudi zelo popularni podcasti, ki jih tudi lahko poslušate med opravili, čas vam bo hitreje minil in kar ne boste mogli nehati pospravljati. Garantiramo. Seznam slovenskih podcastov najdete na tej povezavi.
Za čiščenje uporabljajte naravna in trajnostna čistila ter pripomočke. Na trgu je res veliko čistil, ki so prijazna naravi ter neagresivna. Kemična čistila nam med čiščenjem tako dražijo nos, tako da ves čas kihamo. S tem nam telo sporoča, da nekaj ni okej. Zato se res poslužujte čistil s čim manj kemikalijami. Lahko pa pripravite čisto svoja čistila iz sestavin, ki jih verjetno že vsi poznate: kraljica soda bikarbona, alkoholni kis in citronska kislina. Zraven dodate lahko tudi kakšne dišave, da bomo čistila bolj dišala.
Upamo, da vam bo kakšen od nasvetov prišel prav in vam pomagal pri bolj učinkovitejšem čiščenju ter pospravljanju. V kolikor pa svojega kotička pod soncem še nimate, vam v LONu z veseljem pomagamo pri financiranju s akcijskim stanovanjskim kreditom z nizkim obrestnim meram.